Bezpieczny Kredyt

Gdzie takiego szukać

Kategorie

Archiwum

piątek, 22 listopad 2019 kl. 13:26

Wiele osób być może zetknęło się z nazwą „kredyt samochodowy”. Jeżeli jeszcze nie wiesz co to jest kredyt samochodowy to zapraszam na 17banków. Niemniej jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest specyfika tego rodzaju zobowiązania. Tymczasem, jeżeli poszukujemy dodatkowych źródeł finansowania i interesujemy się wspomnianą opcją, bez wątpienia musimy upewnić się, że znamy szczegóły i mamy świadomość tego, czym charakteryzuje się takie rozwiązanie. Dodatkowe źródła finansowania różnego rodzaju cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Wśród przyczyn tego stanu rzeczy wymienić można, między innymi, niecierpliwość kredytobiorców, którzy nie chcą czekać, aż uda im się samodzielnie uzbierać środki potrzebne na konkretną inwestycję. Biorąc pod uwagę to, że niejednokrotnie cały proces oszczędzania mógłby zająć dosyć długo, kredyty nieraz mogą się okazać ciekawym rozwiązaniem. Nie inaczej jest w przypadku kredytu samochodowego.

 
wtorek, 17 wrzesień 2019 kl. 14:52

Samotne matki z dzieckiem

Kredytem konsolidacyjnym można objąć każdą osobę chcącą ułatwić i usprawnić swoje wydatki związane ze zobowiązaniem finansowym jakim jest kredyt finansowy. Jedną z grup społecznych najczęściej dotkniętych biedą gdzie ważne jest, aby móc połączyć kilka kredytów w jedno zobowiązanie są samotne matki z dziećmi. To one bardzo często nie osiągając odpowiednich dochodów zostają z kredytami do spłaty, a przede wszystkim dzieje się tak dlatego, bowiem mąż bądź partner takich kobiet odchodzi i wszystkie zobowiązania kredytowe spoczywają na kobiecie. Nie jest to łatwe, kiedy z dnia na dzień trzeba zabrać się za spłatę zadłużenia wynikającego z zaciągniętego kredytu na mieszkanie, którego comiesięczne rachunki nas przerastają, samochód, który coraz więcej generuje kosztów czy dobra materialne, za które trzeba dobrze zapłaci, żeby móc nadal z nich korzystać. Samotne matki z dzieckiem nie mogą jeszcze tak narzekać, w porównaniu do matek, które mają kilkoro pociech z nimi nie rzadko mają nie tylko problemy codzienne, ale też finansowe. To właśnie takie osoby muszą niejednokrotnie zaciągać kolejne zobowiązania finansowe, aby móc spłacić te kredyty, których spłat jest niemożliwa z kilku powodów.

 
wtorek, 09 lipiec 2019 kl. 15:32

Spotkanie z doradcą kredytowym (pośrednikiem) to zaledwie pierwszy krok niezbędny do podpisania umowy kredytowej. A co z kolejnymi i na co należy się przygotować, aby przejść przez proces zadłużenia bez większych problemów?

Porównywanie ofert kredytów hipotecznych, ale niekoniecznie przez RRSO

Na początku przyjrzyj się wszystkim ofertom kredytów hipotecznych, ale nie tylko pod kątem RRSO, tylko stwórz tabelę całkowitych kosztów, jakie poniesiesz podczas spłaty zobowiązania. Wskaźnik RRSO nie jest do końca optymalny w analizie ofert kredytów hipotecznych i przy manipulowaniu czasem spłaty, czy ratami malejącymi uzyskasz nietypowe, wręcz niekorzystne wyniki. Na etapie porównywania ofert postaraj się o skompletowanie niezbędnej dokumentacji dotyczącej nieruchomości, własnej zdolności kredytowej, ubezpieczenia. W kwestii ubezpieczenia pamiętaj, aby wykazać odpowiedni stan zdrowia przed podpisaniem umowy kredytowej. Jeżeli ubezpieczyciel odkryje, że miałeś duże problemy zdrowotne, zataiłeś pewne dane nie otrzymasz świadczenia po wystąpieniu sytuacji kryzysowej. Przestudiuj wykluczenia z ubezpieczenia, czyli czynniki uniemożliwiające wypłatę pieniędzy. Każde nieporozumienie to po prostu niepotrzebne koszty.