Kredyty gotówkowe

Co kształtuje kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, kiedy znajdziemy się w sytuacji w której nie posiadamy odpowiednich środków aby sfinansować określony cel.

Kiedy decyzja o jego zaciągnięciu zostanie ostatecznie podjęta warto wyszukiwania najkorzystniejszej dla nas oferty wesprzeć analizą dostępną w sieci, którą stanowią kalkulatory i porównywarki internetowe dedykowane kredytobiorcom gotówkowym. Takie działanie a także rozmowa z osobą która już podjęła się takiego zobowiązania na korzystnych godnych polecenia warunkach okazuje się rzetelnym i sprawdzonym źródłem informacji kredytowej.

Nie zapominajmy jednak, że uzyskanie tego typu wsparcia jest związane z nie tylko z oczywistym zwrotem pożyczonej kwoty ale też naliczeniem odpowiedniej wielkości opłat związanych z udzieleniem kredytu gotówkowego. Jego finalną wielkość determinuje wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej nazywanej w skrócie RRSO wraz z oprocentowaniem kredytu gotówkowego.

Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa określa całkowity koszt kredytu, który ponosi kredytobiorca pod postacią całościowej wartości procentowej kredytu wyrażonej w stosunku rocznym. Do ustawowego obowiązku każdej instytucji finansowej udzielającej kredytu gotówkowego należy podawanie jego wartości, tym bardziej że zawiera on w sobie informacje o wszelkich opłatach jakie nalicza bank podczas udzielania kredytu gotówkowego.

Na wysokość RRSO ma wpływ:

  • Opłata przygotowawcza
  • Prowizja
  • Koszty odsetek
  • Opłata od analizy wniosku
  • Inne opłaty dodatkowe

Wysokości RRSO nie kształtują natomiast opłaty, które są trudne do przewidzenia takie jak :

  • koszt opłat notarialnych
  • opłaty za obsługę karty

Koszt utrzymania konta bankowego

Bardzo często pojęcie oprocentowania kredytu jest mylone z RRSO, wówczas osobie zaciągającej kredyt wydaje się że są to wskaźniki oznaczające to samo, nie należy myśleć w ten sposób gdyż to tylko przysporzy nam problemów z interpretacją warunków kredytu gotówkowego. Oprocentowanie prezentuje wysokość kosztu odsetek w ciągu roku i jest naliczane od wysokości kapitału, jaki pozostaje po uregulowaniu każdej raty kredytu, z kolei RRSO to suma wszystkich opłat jakie musimy ponieść w związku z zaciągnięciem kredytu.

Zobacz także:  Czym zajmuje się windykator?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.