Kredyty samochodowe

Dlaczego banki samochodowe są tak atrakcyjne?

Kredyt samochodowy można zaciągnąć zarówno za pośrednictwem tradycyjnego banku, jak również – banku samochodowego. W tym drugim wypadku można liczyć na szereg korzyści, dzięki którym zakup pojazdu zostanie zrealizowany na bardzo korzystnych warunkach. Dlaczego zatem banki samochodowe mają przewagę nad tradycyjnymi bankami. I… czym one tak naprawdę są?

Największe zalety banków samochodowych

Pierwszą, a zarazem najważniejszą zaletą korzystania z banków samochodowych, jest znaczne skrócenie czasu niezbędnego do realizacji wszystkich formalności. Czasami wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, by móc wyjechać swoim nowym pojazdem z siedziby dealera samochodowego. Wynika to z faktu, że niejako „pod jednym dachem” działa dealer, bank samochodowy i ubezpieczyciel. Reszta formalności pozostaje już w gestii Urzędu Miasta lub Gminy.

Spersonalizowana oferta kredytowa to kolejny atut, z którego mogą skorzystać kredytobiorcy wybierający banki samochodowe. Mowa tu nie tylko o fizycznych cechach i funkcjach nowego pojazdu, ale przede wszystkim o konstrukcji samego kredytu. Składając wniosek przez bank samochodowy, można skorzystać np. z odroczonych rat lub wielu innych, personalizowanych korzyści finansowych. Zwłaszcza, że w bankach samochodowych pracują specjaliści, którzy doskonale orientują się w tej branży.

Promocje to ważna zaleta oferty banków samochodowych. Co ważne – obejmują one nie tylko sam kredyt i jego parametry (prowizję, oprocentowanie), ale też usługi dodatkowe, takie jak pakiety serwisowe, produkty ubezpieczeniowe itd. Tutaj należy jednak zwrócić uwagę na jeden szczegół: korzystanie z takich promocji nie zawsze musi być dla kredytobiorcy opłacalne. Jeśli otrzymuje się coś „w pakiecie”, warto zastanowić się, czy jest to rzeczywiście potrzebne.

Cena – kredyty samochodowe dostępne w bankach samochodowych, są z reguły tańsze od ich odpowiedników udzielanych przez banki komercyjne. Wynika to z faktu, że większość tego typu ofert jest skrojona specjalnie pod kątem klienta, co wiąże się z określonymi zniżkami, promocjami itd. Poza tym banki samochodowe to ściśle wyspecjalizowane i profesjonalne marki, które nie generują aż tak dużych kosztów, co np. banki komercyjne.

Kilka słów podsumowania…

Podsumowując, korzystanie z pomocy banków samochodowych wiąże się z szerokim pakietem korzyści i możliwością dopasowania harmonogramu spłaty do własnych potrzeb. Dzięki ich elastyczności, profesjonalizmowi i wysokiemu stopniu specjalizacji, są to jednostki, które mogą zaproponować klientowi znacznie więcej, aniżeli bank komercyjny.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.