Bezpieczny Kredyt

Gdzie takiego szukać

Kategorie

Archiwum

« Czy kredyt na dowolny… | Strona domowa | Zanim kupisz nierucho… »

wtorek, 14 luty 2017 at 11:07 am.

Kredyt gotówkowy to najpopularniejsza forma uzyskania dodatkowych środków do domowego budżetu. Kredyt gotówkowy oprócz oczywistej raty głównej składa się także z wielu innych czynników mających wpływ na jego wysokości, jest to prowizja, ubezpieczenie oraz koszty około kredytowe. Dlatego zaciągając kredyt należy zwrócić uwagę nie tylko na ratę ale również roczną stopę procentową która zawiera w sobie również wiele innych kosztów.

Co jest najważniejsze

Zaciągając kredyt powinniśmy przemyśleć czy wysokość raty nie będzie zbytnio obciążała naszego domowego budżetu. Na ostateczna ofertę kredytu ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim wysokość kredytu, koszty uzyskanego kredytu, okres jego spłaty, a także czas otrzymania środków. Jeżeli zależy nam na czasie powinniśmy wybrać taki bank w którym forma ubiegania się o uzyskanie kredytu jest uproszczona i wszystko załatwimy praktycznie od ręki.

Koszty uzyskania kredytu

Jednym z najważniejszych czynników kredytowania jest prowizja czyli inaczej jednorazowa opłata którą bank pobiera od kredytobiorcy za pożyczenie pieniędzy. Inny składnik to również oprocentowanie czyli inaczej mówiąc odsetki za udzielenie kredytu które są doliczane do wysokości raty miesięcznej.

Promocje

Często zdarza się że banki oferują nam specjalne oferty kredytowe. Często aby móc skorzystać z takiej promocji musimy również skorzystać z innego produktu oferowanego przez dany bank jak np. rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy czy również oferowane przez bank ubezpieczenie na życie. Przy takich promocjach warto przeliczyć całkowity koszt zaciąganego kredytu.

Kto może ubiegać się o kredyt

Kredyt gotówkowy może otrzymać praktycznie każdy, zarówno osoba fizyczna jak również firma czy przedsiębiorstwo. Najważniejszym warunkiem jest oczywiście udokumentowanie stałego dochodu. Oczywiście największe szanse mamy kiedy posiadamy umowę o pracę na czas nieokreślony, czy też własną działalność gospodarczą. Szansę na kredyt gotówkowy maja również osoby mieszkające za granicą. Starając się o uzyskanie tego rodzaju kredytu nie musimy określać na jaki cel będzie on przeznaczony nie musimy również rozliczać się z jego rozdysponowania. Ten rodzaj kredytu to jeden z najpopularniejszych i najczęściej zaciąganych.