Bezpieczny Kredyt

Gdzie takiego szukać

Kategorie

Archiwum

« Który kredyt gotówkow… | Strona domowa | Lokata bankowa. »

czwartek, 03 marzec 2016 at 2:10 pm. Użyte znaczniki: , , , , , , , ,

Każdy, kto staje przed koniecznością wyremontowania mieszkania zastanawia się nad kwestią pozyskania środków na ten cel. Jak bowiem wiadomo, jest to przedsięwzięcie wymagające większych nakładów finansowych, chociaż ostateczny jego koszt uzależniony jest od kilku czynników. Zastanawiając się nad tym, skąd wziąć pieniądze na remont, trzeba mieć na uwadze nie tylko planowany zakres prac. Bardzo ważne w tym kontekście są również ceny materiałów oraz to czy remont będzie przeprowadzany we własnym zakresie, czy też zajmie się tym firma remontowa. Najlepiej zatem przygotować sobie kosztorys, który pozwoli się zorientować się w tym jakiego rzędu kwota wchodzi w rachubę. Wejdź i zobacz w jakim banku warto się ubiegać o kredyty gotówkowe na https://www.17bankow.com.

Plusy i minusy kredytów remontowych

Potrzebne na remont pieniądze można pożyczyć od banku. I tutaj niejednokrotnie pojawiają się dylematy – wnioskować o kredyt remontowy czy gotówkowy? Kredyt remontowy – jak zresztą sama jego nazwa wskazuje – jest kredytem celowym. Można go zatem przeznaczyć tylko i wyłącznie na remont. Bank sprawuje nad tym kontrolę – z pieniędzy trzeba się rozliczać, dlatego klient musi posiadać faktury oraz rachunki dokumentujące wydatki. Ponadto kredyty remontowe są na ogół wypłacane przez banki w transzach – wypłacenie każdej z transz jest uzależnione od tego czy prace remontowe są realizowane zgodnie z planem. Tutaj ważna uwaga – do wniosku trzeba dołączyć takowy plan. Co w zamian za to oferuje bank? Można liczyć na dość korzystne oprocentowanie kredytu.

A może kredyt gotówkowy?

Nie wszystkim jednak odpowiada kontrola wydatków sprawowana przez banki przy kredytach remontowych. Dlatego też wiele osób wybiera kredyt gotówkowy – jest to kredyt na dowolny cel, w związku z czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby to dzięki niemu sfinansować remont. Udzielając klientowi kredytu gotówkowego, bank nie wnika w to, na co dokładnie przeznaczy on pieniądze. Ma to ten ogromny plus, że remont można przeprowadzić w dowolnie wybranym terminie i bez pośpiechu. Ponadto środki uzyskane w ramach kredytu nie muszą być przeznaczone tylko i wyłącznie na remont. Nie da się zatem ukryć, że są to spore ułatwienia. Należy jeszcze dodać, iż procedury związane z przyznaniem kredytu gotówkowego przebiegają sprawniej aniżeli przy kredytach remontowych, gdyż do wniosku trzeba dołączyć znacznie mniej dokumentów. Kredytobiorca musi mieć przy tej okazji na względzie to, że kredyt gotówkowy odznacza się wyższym oprocentowaniem niż kredyt remontowy, co podnosi całkowity koszt zobowiązania. Tak więc przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu trzeba rozważyć wszelakie „za” i „przeciw” – kredyt powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, te zaś są w każdym przypadku inne.