Bezpieczny Kredyt

Gdzie takiego szukać

Kategorie

Archiwum

« Oszczędzanie z pomocą… | Strona domowa | Czy kredyt na dowolny… »

czwartek, 08 wrzesień 2016 at 1:30 pm.

Zadając sobie pytanie na temat wyższości kredytu gotówkowego nad kartą kredytową, czy też na odwrót trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy z nas podchodzi inaczej do kwestii finansowych, pieniędzy, sposobu dysponowania nimi, jak i wydawania ich. Kredyty gotówkowe oferują wysokie kwoty oraz możliwość spłaty w ratach, natomiast karty kredytowe mają inne zalety takie jak na przykład 61-dniowy okres bez odsetkowy.

Główne atuty posiadania karty kredytowej

Karty kredytowe posiadają wiele atutów, ale bodaj najważniejsze z nich jest to, że dają one komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, jak również zabezpieczenie finansowe w przypadku nagłych sytuacji. Decydując się na kartę kredytową otrzymamy wraz z nią tak zwany okres bez odsetkowy zapewniający nam to, że wykorzystane środki z karty nie będą oprocentowane, jeżeli zwrócimy je w wyznaczonym terminie, który najczęściej nie przekracza 61 dni. Karta kredytowa to wygodny i szybki dostęp do gotówki, ale należy pamiętać, że wydane z niej środki trzeba zwrócić przed upływem 61 dni, gdyż w przeciwnym wypadku zostaną naliczone odsetki i to niemałe.

Atrakcyjności kartom przydają różnego rodzaju gratisy i bonusy oferowane przez banki dla ich użytkowników. W niektórych przypadkach można otrzymać zwrot 5% wartości transakcji dokonanych kartą, rabaty rzędu kilkudziesięciu % sklepach, punktach usługowych, czy innych punktach partnerskich banku.

Karta kredytowa nie zagwarantuje nam jednak to dostępu do dużej puli środków. Przyznawane w jej ramach limity najczęściej wynoszą do 50 000 zł (co nie jest wysoką kwotą w stosunku do kredytów gotówkowych), ale za to umożliwiają bardzo wygodny i szybki dostęp do gotówki oraz możliwość dokonywania zakupów na całym świecie nawet bez prowizji. Minusem karty kredytowej jest to, że tylko niektóre z banków udostępniają możliwość rozłożenia zadłużenia powstałego w wyniku płatności nią dokonywanych na raty.

Kredyt gotówkowy czy lepszy od karty?

Kredyt gotówkowy sprawdzi się lepiej od karty w sytuacji, kiedy chcemy pożyczyć wyższą gotówkę na dłuższy okres. Pomimo że kredyt gotówkowy jest oprocentowany od pierwszego dnia po jego otrzymaniu, to odsetki w jego przypadku są zdecydowanie niższe niż te, które zapłacimy przy karcie kredytowej po przekroczeniu okresu bez odsetkowego. Karta kredytowa powinna stanowić swojego rodzaju zabezpieczenie na czarną godzinę, natomiast wiele osób nie potrafi się opanować i ulega pokusie wydawania środków, które są zawsze pod ręką. Wady tej nie posiada kredyt gotówkowy.