Kredyty gotówkowe

Jakim typem osobowości finansowej jesteś?

Jak w kontekście wszystkiego innego w życiu, twoja reakcja na pieniądze jest w dużej mierze podyktowana twoją osobowością. Ale czy zastanawiałeś się nad tym, jak zachowujesz się w odniesieniu do swoich finansów i jak to zachowanie wpływa na twoje zyski? Zrozumienie osobowości pieniędzy jest pierwszym krokiem i pomoże ci w kształtowaniu twojego podejścia do:

  • wydatków,

  • oszczędzania,

  • inwestowania.

Więc jaka jest twoja osobowość finansowa? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Osobowości finansowe były już analizowane na różne sposoby i wiele osób może identyfikować się z częściami kilku z tych profili. Kluczem jest znalezienie typu, który najlepiej pasuje do Twojego zachowania. Być może jesteś osobą nastawioną na wielkie wydatki t- samochody, nowe gadżety i markowe ubrania. Tacy kupcy nie są poszukiwaczami okazji – to co kupują musi być modne i zawsze na topie. Często oznacza to chęć posiadania najnowszego i najlepszego telefonu komórkowego, największego telewizora i pięknego domu. Nie boisz się długów i często podejmujesz duże ryzyko przy inwestowaniu.

Osoba oszczędzająca jest dokładnym przeciwieństwem wielbiciela dużych wydatków. Wyłącza światło po wyjściu z pokoju, szybko zamyka drzwi lodówki, aby utrzymać ją w chłodzie, robi zakupy tylko w razie potrzeby i rzadko robią zakupy za pomocą kart kredytowych. Zazwyczaj nie ma długów i często są postrzegana jest jako skąpiec.

Oszczędzający ludzie nie są zainteresowani śledzeniem najnowszych trendów i czerpią więcej satysfakcji z oglądania odsetek na wyciągu bankowym niż z zakupu czegoś nowego. Oszczędzający są z natury konserwatywni i nie podejmują dużych ryzyka związanego z inwestycjami.

Kupujący często osiągają ogromną emocjonalną satysfakcję z wydawania pieniędzy. Nie mogą oprzeć się wydatkom, nawet jeśli chodzi o kupowanie przedmiotów, których nie potrzebują. Zazwyczaj są świadomi swojego nałogu i są nawet zaniepokojeni długiem, który on tworzy. Szukają okazji i są szczęśliwi, kiedy je znajdą. Kupujący są eklektyczni pod względem inwestowania. Niektórzy regularnie inwestują w plany oszczędzania, a a nawet mogą zainwestować część nagłych zysków, podczas gdy inni widzą inwestycje jako coś, do czego ostatecznie dojdą.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.