Kredyty samochodowe

O czym warto wiedzieć zaciągając kredy samochodowy

Kupno auta to bardzo ważna decyzja, dla wielu z nas podejmowana tylko kilka razy w życiu, a zatem zanim ją podejmiemy powinniśmy dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej szczególne jeżeli zaciągamy kredyt na kupno wymarzonego pojazdu. Decyzja o zaciągnięciu kredytu na kupno auta wiąże się ze sporymi wydatkami. Niestety niewiele osób stać na kupn auta bez pomocy banku, a tylko z własnych oszczędności. A zatem kredyt na zakup auta staje się coraz bardziej popularny.

Jakim kredytem możemy sfinansować kupno samochodu?

Oferta kredytów samochodowych na rynku jest bardzo szeroka i z pewnością jest w czym wybierać a zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Ich oprocentowanie jest zazwyczaj niższe niż w przypadku tradycyjnych pożyczek konsumpcyjnych, na co wpływ ma rodzaj stosowanych przez banki zabezpieczeń, bez których nie otrzymamy kredytu. Do takich zabezpieczeń zaliczamy zazwyczaj zastaw lub przewłaszczenie pojazdu. Czasami banki stosują również cesję z polisy ubezpieczeniowej AC, która związana jest z przerejestrowaniem samochodu używanego przed jego odbiorem. Przy sprzedaży tego samochodu musimy pamiętać później o ściągnięciu zabezpieczenia. Warunki kredytów samochodowych zwykle ograniczają wiek auta a także źródło jego zakupu. Kupując za granicą lub przez Internet – szczególnie na rynku w wtórnym, kiedy nie ma czasu na ustanawianie potrzebnych zabezpieczeń, czy też czekanie na zarejestrowanie pojazdu przed wypłatą kredytu – rozwiązaniem może być szybki kredyt gotówkowy.

Kredyt motoryzacyjny a standardowa pożyczka

Kredyt motoryzacyjny jak sama nazwa wskazuje może zostać przeznaczony na zakup jakiegokolwiek pojazdu motoryzacyjnego np. samochodu, motocykla czy łodzi motorowej – a jego kwota nie jest ograniczona ceną pojazdu, a jedynie zdolnością kredytową klienta. Pożyczka zaciągana w taki sposób nie wymaga od nas również przywłaszczenia ani też cesji polisy AC czyli ściślej mówiąc zabezpieczeń stosowanych w przypadku standardowych kredytów samochodowych. Proces zaciągania kredytu gotówkowego jest bardzo uproszczony i nie wymaga od nas wpłaty własnej. Pożyczoną gotówką możemy również dysponować w inny sposób a nie tylko na zakup auta, co oznacza że możemy przeznaczyć pożyczone pieniądze na inny cel.

Gdzie starać się o kredyt samochodowy

Chcąc kupić nowe auto z salonu możemy skorzystać z kredytu dostępnego w salonie dealera. Jednak w takiej sytuacji dostępna będzie dl nas tylko jedna opcja kredytu a zatem nie będziemy mogli porównać ofert i wybrać tej która będzie dla nas najbardziej korzystna. Osoby decydujące się na zakup auta używanego mogą skorzystać np. z ofert online. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na kredyt samochodowy powinniśmy porównać oferty w kilku różnych bankach. Wiele banków umożliwia nam przeprowadzenie całej procedury kredytowej przez Internet bez wychodzenia z domu oszczędzam wówczas swój czas. Jedynie ostateczne podpisanie umowy odbywa się w banku lub u klienta w domu.

Czy kredyt samochodowy można przeznaczyć na dodatkowe opłaty?

Kupno nowego samochodu wiąże się również z dodatkowymi kosztami takimi jak ubezpieczenie czy rejestracja pojazdu. Często biorąc kredyt musimy pomyśleć również o spłacie innych posiadanych już zobowiązań. Nis=estety kredyty samochodowe udzielane są tylko na konkretny cel czyli sfinalizowanie kupna pojazdu. W przypadku nowoczesnych kredytów część pieniędzy można przeznaczyć na dodatkowe wydatki oraz spłatę innych, w tym samochodowych pożyczek. Klient może wybrać wówczas dowolny model, wiek, typ i źródło zakupu pojazdu. Jedynym ograniczeniem będzie jego zdolność kredytowa.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.