Kredyty konsolidacyjne

Toniesz w długach? Mamy kilka dobrych rad!

Ogólnie większość ludzi dość dobrze radzi sobie z codziennymi finansami, czasami jednak dochodzi do katastrofy, a ludzie zmuszeni są stawić czoła swojej sytuacji. Seria niefortunnych zdarzeń – nagła utrata pracy, nieoczekiwana (i kosztowna) naprawa domu lub poważna choroba – może zepsuć finanse, czemu ludzie nie nadążają z miesięcznymi płatnościami. I właśnie w tych chwilach katastrofy zdajemy sobie sprawę, jak niepewna jest nasza sytuacja finansowa.

Innym razem mamy dość życia od wypłaty do wypłaty i decydujemy, że chcemy lepszego życia – i to też jest OK. Nie musisz stawiać czoła katastrofie, aby zdecydować, że nie chcesz już walczyć i że chcesz prostszej egzystencji. Dla wielu osób pozbycie się długów jest najlepszym i jedynym sposobem na przejęcie kontroli nad życiem i przyszłością.

Jak szybciej wydostać się z długów?

Niestety, przestrzeń pomiędzy realizacją długu wymyka się spod kontroli, a faktyczne wyjście z długu może być utrudnione przez ciężką pracę i ból serca. Bez względu na to, jaki masz dług, spłacenie go może zająć lata – a nawet dekady – aby się go pozbyć.

Na szczęście istnieją pewne strategie, które mogą sprawić, że spłata zadłużenia będzie szybsza – i znacznie mniej bolesna. Jeśli chcesz wyjść z długów, rozważ te wypróbowane i prawdziwe metody:

Zapłać więcej niż minimalna płatność.

Jeśli posiadasz średnie saldo karty kredytowej w wysokości 15 609 zł, płacisz typową 15% RRSO i dokonujesz minimalnej miesięcznej płatności w wysokości 625 zł, spłacenie zajmie Ci 13,5 roku. I to tylko wtedy, gdy nie zwiększysz salda w międzyczasie, co samo w sobie może być wyzwaniem.

Bez względu na to, czy zaciągasz zadłużenie z tytułu karty kredytowej, pożyczki osobiste czy pożyczki studenckie, jednym z najlepszych sposobów wcześniejszej spłaty jest dokonanie płatności przekraczającej minimalną miesięczną płatność. Takie postępowanie nie tylko pomoże ci zaoszczędzić na odsetkach przez cały okres kredytowania, ale także przyspieszy proces spłaty. Aby uniknąć problemów, zanim zaczniesz, upewnij się, że pożyczka nie obciąża Cię żadnymi karami.

Alternatywnym i bardzo popularnym dzisiaj pomysłem jest konsolidacja kredytów, która pozwala Ci zebrać wszystkie długi w jedną, dużo bardziej przystępną płatność.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.